miedzyludzmi.pl

Zapytałam uczniów naszej szkoły: "Jaką chcecie mieć szkołę marzeń?"

Jaka może być szkoła marzeń?A oto co usłyszałam:

Gabrysia z radością wyrażoną uśmiechem i podskokami odpowiedziała: "żeby była nowa. I chcę do niej przyjść po wakacjach, i chcę w niej nowe zabawki". Słysząc to Mikołaj głośno zawołał: „ i plac zabaw i piaskownicę, bo ja lubię kopać”. Paweł, który lubi ciszę, spokój i stabilizację odpowiedział: „ja chcę dużą klasę z łazienką”. Radek w czasie rozmowy akurat uczestniczył w lekcji muzyki i bez zastanowienia oznajmił, że w nowej szkole ma być duża sala do muzyki, w której będzie mógł głośno grać.

Kinga, która jest estetką, ciągle przegląda kolorowe gazety z ubraniami i wystrojem wnętrz, odpowiedziała: „ma być nowa, w ładne, tęczowe kolory i żeby była dużym domkiem”. Daniel- zagorzały kibic Wisły Płock odpowiedział: „chcę super salę gimnastyczną, żebym mógł grać w piłkę cały rok i boisko”. Teraz nie ma o tym mowy, ponieważ Daniel w obecnej sali gimnastycznej prawie dotyka głową sufitu. Maciek z kolei, jedząc kolejną z wielu kanapek oznajmił, że chce siłownię, bo chce mieć muskuły. Rzeczywiście, Maciek mimo bardzo prawidłowego odżywiania nie doczekał się oczekiwanej muskulatury. Nie dostrzegamy też u niego zmartwienia z tego powodu J. Za to Justyna popłynęła: „ja chcę duży telewizor, żebym mogła oglądać bajki i swoje występy (np. w szkolnym teatrze czy innych imprezach szkolnych), basen bo lubimy pływać, jacuzzi, łóżka, żeby po w-f’ie poleżeć…”. Wtedy zasłuchany i wpatrzony w nią Maciek dodał: „i prysznic”. Justyna kontynuowała: „… i bibliotekę, z książkami, które mają obrazki, bo ja nie umiem czytać i tablety, bo mają gry…”.

Zdecydowana większość naszych dzieci, z racji swoich deficytów nie mogła wypowiedzieć swoich potrzeb.

Z kolei rodzice wyznali, że ich zdaniem „Szkoła marzeń powinna być przyjazna, bezpieczna, rozwijająca umiejętności i zdolności dziecka, nowoczesna i funkcjonalna. Szkoła Marzeń to miejsce, gdzie dziecko otrzyma pełna edukację, terapię i rehabilitację. To szkoła pełna miłości, akceptacji, tolerancji i integracji jako włączenie dziecka w zwykłe formy życiowe”.

Twoja pomoc ma ogromne znaczenie dla:

  • dzieci z rodzin dysfunkcyjnych,
  • dzieci z autyzmem,
  • dzieci z niepełnosprawnością umysłową,
  • dzieci z niepełnosprawnością ruchową,
  • dzieci ze sprzężonymi niepełnosprawnościami

a także dorosłych

  • chorych, ubogich, wykluczonych ze społeczeństwa.

KRS: 0000224133

Przekaż 1% naszej organizacji

Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Robiąc coś dla innych

 otrzymujemy bardzo wiele w zamian.


Chcemy dać naszym podopiecznym jak najwięcej normalności i poczucia, że są kochani.

Loading ...